​Balkonowe DIY – wodoodporne tkaniny

​Balkon czy taras w mieście dla mnie to taka namiastka odpoczynku na świeżym powietrzu. W ciepły letni wieczór można zjeść tam kolację, a w dzień schronić się w przyjemnym cieniu z dzieckiem i wspólnie się pobawić. Nasz balkon ewoluuje każdego roku 🙂 W tym wpisie chcę Wam pokazać jak stworzyć letni klimat z pomocą wodoodpornych tkanin. Zapraszam do oglądania i czytania.

​Uwielbiam rośliny, marzy mi się ogródek z kwiatami oraz własnymi warzywami i owocami. Póki co dysponujemy tylko balkonem, dlatego co roku wypełniał się on surfiniami, a wcześniej bratkami, a później wrzosami. Taki kalejdoskop zaliczaliśmy co roku. Niestety marna ze mnie ogrodniczka, dlatego w tym roku do tematu roślin podeszłam zupełnie inaczej – skupiłam się na trawach, które lubią słoneczne miejsca i nie umrą bez dostawy wody podczas naszych małych wyjazdów.

Na naszym balkonie zagościły: wydmurzyca piaskowa, turzyca Buchanana, macierzanka piaskowa, Felicja, gipsówka (ta niestety chyba nie dała rady :() oraz owies (a to z myślą o kotach, które lubią sobie co nieco skubnąć).

Wodoodporne tkaniny

​Roślinne motywy zagościły również w dodatkach. Uszyłam nowy pokrowiec papugowo-palmowy na stary leżak, a także nowe powłoczki na poduchy do krzeseł. Zdecydowałam się na wodoodporne drukowane tkaniny, ponieważ w ich wzornictwie się zakochałam, ale z praktycznego punktu widzenia są trwalsze i nie blakną od słońca tak jak zwykłe materiały. Wszystko da się ściągnąć i wyprać, ponieważ doszyłam zamki. Nie będę pokazywać manuala na ich uszycie, ponieważ w Internecie jest tego pełno. Sama jestem samoukiem, także z takich tutoriali często korzystałam.

Oświetlenie

​Wieczorem klimat tworzą solarne lampiony oraz lampki ledowe i świece.

​I balkon na lato gotowy 🙂 Pozostaje się cieszyć poranną kawą, popołudniową zabawą z dzieckiem oraz kolacją przy świecach póki jeszcze pogoda nas rozpieszcza 🙂 Jak wyglądają Wasze balkony lub tarasy? Wasze kwiaty są Wam wdzięczne i stroją przydomową przestrzeń? Jeśli tak, to czekam tym razem na Wasze porady 🙂

Asia

Tagged ,

2 thoughts on “​Balkonowe DIY – wodoodporne tkaniny

  1. Niestety nie mam balkonu, ale marzy mi się taki 🙂

Napisz co myślisz, jestem ciekawa :)

%d bloggers like this: