zabawa z dzieckiem – Maszyna do malowania DIY

Maszyna do malowania DIY to po prostu… wirówka do sałaty! Oj tak, niewiele wystarczy, by wciągnąć dziecko w niesamowity świat wirujących kolorów. My uwielbiamy zabawy z farbami, szczególnie mieszanie kolorów. Malowanie palcami, odciskanie rączek czy nóżek to dodatkowa stymulacja dotykowa 🙂 (czyt. domowa integracja sensoryczna). Tym razem jednak coś innego, ale wbrew pozorom też można się pobrudzić 😉 Zabawa z dzieckiem to dodatkowo najlepsza inwestycja w Waszą więź.

Do zabawy potrzebne będą:

  • farby plakatowe
  • wirówka do sałaty
  • kartonowe krążki (my użyliśmy kartek z bloku technicznego)
  • woda

Zabawa jest bardzo prosta, należy lekko rozcieńczyć farby jeśli mają gęstość jogurtu greckiego 😉 Nakrapiamy nieco farby i miksujemy kręcąc korbką. I tyle. Reszta zależy od inwencji twórczej małego artysty.

Spróbujcie sami, to nie tylko zabawa z dzieckiem, to pomysł na zabawę dla małych i dużych 🙂

Okrągłe kolorowe prace to piękna pamiątka albo prezent dla kochanej osoby 🙂

Pozdrawiam Was,

Asia

Tagged ,

4 thoughts on “zabawa z dzieckiem – Maszyna do malowania DIY

  1. No extra super pomysł. Proste najlepsze 😉 Nawet mam w domu taką wirówkę, ale do tej pory służyła mi tylko jako wirówka do sałaty 😉

    1. Hehe czas odkryć jej nowe oblicze 😀

  2. Bardzo fajny pomysł na prezent np od mojego syna dla jednego z jego kolegów czy koleżanek i do tego robiony własnoręcznie 😀 Wybór kolorów pod konkretną osobę, dodatkowo można te kółka w jakiś zmyslny sposób połączyć,mega fajna sprawa, dzięki za pomysł!

    1. Zapraszam, bo pomysłów u nas jeszcze wiele 😉 A jak zwykle te najprostsze są najfajniejsze 😀

Napisz co myślisz, jestem ciekawa :)

%d bloggers like this: